Inni meg celebspottingolni néztünk be, mert az alkoholizmust sznobbersággal súlyosbítva kaptuk istenkétől. A Roham nevű kocsma megfelelőnek tűnt ezen célra, benéztünk szerkesztőségileg.
Úristen, ez a név: Roham. Kocsma, sőt újság. De nem szkínek és nácikók járnak errefelé, ohnem.
Láttunk Bodoky Tamást, a magyar tényfeltáró újságírás fenegyerekét, aki már csak ex-indexszes, faszkorbács, Uj Péter mondjon le, megszabadult problémás, ám tökös újságírójától. Felbukkant egy Barcs Miki is, a magyar bunkópunk és egyben a magyar kortárs zene istencsászára. Oszt erősen konspirált az előbb említettel és lömöpös barátaival. Valami készül a magyar nemzeti retyóban, sztéjontács.
A pia kissé drága az ízlésünk számára, 400 alatt nem lehet sört kapni, de szerencsére találtunk a környéken kisboltot. A kocsma felett levő hosztel színes dekorációját elkészítő brigádot meg rá kellene szabadítani a magyar gangokra, korlátlan mennyiségű festékkel és zölddel ellátva őket. Megszabadítanák a lakókat a depressziótól.
A Roham Magazin április 17-én új hajtást sarjaszt s egy saját galériával nyit teret a kortárs művészeknek. A létesítmény célja, hogy informális diszkussziót kezdeményezzen művészek és művészeti ágak között. Egy hely, ahol összekapcsolódhat a képzőművészet, a zene és az irodalom. A megnyitón a Roham grafikus csapatán kívül olyan alkotók is bemutatkoznak, akik még közösen nem állítottak ki a Rohammal, viszont szellemiségükben szorosan hozzájuk rendelhetők. A befogadók street arttal, fotóval, videóval, objektekkel és installációkkal szembesülhetnek.
Roham néven kult-kocsmát gründolt az azonos című kortárs művészeti folyóirat szerkesztősége a józsefvárosi Vas utcában, egy hostel földszintjén. A lokált afféle irodalmi képzőművészeti és zenei bázisnak szánják, amelyet szesztartalmú italokkal igyekeznek még élhetőbbé tenni.
A magazin főszerkesztője, Korchma Zsombor érdeklődésünkre elmondta: a kávéház voltaképpen egy élő Rohamhely: egyfelől redakcióként működik, falait a Rohamhoz kapcsolódó alkotók munkái díszítik, másfelől pedig az egész helyet a Roham szellemisége hatja át.
Terveik szerint a kocsmában rendszeresen lesznek irodalmi estek, a galériában kéthetente új kiállítást nyitnak, esténként pedig koncertekkel szórakoztatják a publikumot; a felhozatal a dzsessztől a sufni zenéig terjed.
A Roham magazin 2005-ben indult. Alapítói egy olyan, ízig-vérig XXI. századi irodalmi és művészéti lapot képzeltek el, amely az internet és a televízió konkurense lehet. Arculatát a kortárs grafikus nemzedék kiemelkedő alakjai fémjelzik: Szöllősi Géza, Stark Attila, Baranyai András. A magazin máig megőrizte kísérletező kedvét és jellegét, arculata számról számra változik.
Roham Kávézó és Galéria (amúgy kocsma, pijálda, söröző, ivó, kultkocsma, sznobbertanya, koncerthelyszín, népművelde, galéria, alkeszlerakat)
cím: 1088 Budapest, VIII. kerület, Vas utca 16.
www.roham.hu
Ajánlott irodalom: Roham a Literában
térkép:
2 megjegyzés:
Erről a leendő budapesti-magyar szótáram egyik elsőként felismert szava jut eszembe
kulturális befogadótér (fn.) = kocsma
:)
jó pinákok is előfordulnak itt
Megjegyzés küldése