Budapest |
Fuck police spies |
Cigányokat is szeretettel, ez egy toleráns, antirasszista lyuk. Minden világnézet jöhet, kivéve a gyilkolászásra buzdítókat. De ha mégis: gyühet az alkotó vita.
Némelyek anarchista klubnak is nevezik, mert néhány önjelölt anarchista is látogatja, de most nem kezdek ideológiai fejtegetésekbe. Szabad szellemű hely foglaltház hangulattal és baloskodó jelképekkel, Che Guevara pólós arcokkal súlyosbítva. Nevezzük autónom klubnak, önszerveződés, freegan szemétevés, szabadbolt (ingyenes: hozzál valamit, vigyél valamit), antikapitalizmus, gegen nazis, becsületkassza, lélazulás, olcsó bor, cigifüst.
Az önök alázatos szarkeverő bloggere éppen a dohányzás ürügyén kezdett ideológiai vitába Palibával, a DAC egyik oszloposával a dohányzást abbahagyó neofita egészségaktivisták idegfűrészelő modorában ("Hogyan akarja uralni/jobbá tenni a világot olyasvalaki, aki a saját testén sem tud uralkodni, a geci kapitalisták ócska, addiktiv drogján él, amely a hiányérzet megszüntetésén kívül semmilyen örömérzetet nem okoz, töltsmégegykisbort, shállálálá, kézigrááánáááát keeeeell"), de végül mégsem verték be az arcom. Ebből is látszik, hogy ez egy jó hely, egyből rászoktam, aminek talán nem mindenki örül az odajárók közül. Nácikók már kevesebbért megpróbálták átszervezni az arcom, szóval fuck nazis, éljen a tolerancia, mindenkinek lehet véleménye, még ha fárasztó is.
UI2: Elvtársak, az orrszőrhullatóan büdös szarszagot árasztó csatornával kellene vmit csinálni, nem feltétlenül forradalmit
freegan konyha, kaja guberálásból |
Megjegyezném, hogy ez nem parazitizmus, hanem kommenzalizmus (asztalközösség). Míg a parazitizmus rossz annak, akin parazitálnak, a kommenzalizmus közömbös annak, akinek megeszik a maradék kajáját.
Ilyen például, amikor a hiénák esznek az oroszlánok által otthagyott maradékból.
Mr. K írta...
szentigaz. Viszont a szemétevés nem járható út a társadalom minden tagja számára, mert valakinek meg kell termelnie azt a szemetet, akik termelés/csereéárték/ingyenélve nélkül akarják azt elfogyasztani. Szal tkp. az elutasított társadalom által megtermelt értéket fogyasztani minimum képmutatás, még ha ehető szemétről (fölöslegről) is van szó.
Papírkutya írta...
Nem feltétlenül képmutatás.
Nincs olyan út, ami a társadalom minden tagja számára egyszerre járható. A társadalom így is, úgy is feltagolódik valamiféleképpen. Felosztják egymás között a szerepeket. A táplálékláncos példánál maradva: nem lehet mindenki hulladékevő, mert nincs ki termelje a hulladékot, de ha már van hulladék, keletkezik egy üres "niche", amit a hulladékevők betöltenek. És jól járnak, a többieknek meg úgyis mindegy. Persze azt én is képmutatásnak tartom, ha gazdag családok csemetéje guberálással múlatja az időt. De ha valaki így spórol, az szerintem rendben van.
Ha minden táplálékot felhasználnának, a freeganek nyilván nem tudnának megélni a kukákból, de akkor nem is léteznének, mert nem létezne az a jelenség sem, ami ellen tiltakoznak.
Szerintem hibátlan, félnapos szendvicseket kidobni nagyobb képmutatás, mint kikukázni őket.
Mr. K írta...
asszem, 1etérthetünk
összes kép
Nyitva: hétköznapokon és szombaton 18-21h
Térkép: nincs
cím: nincs
bejutás: csak protekcióval
Az anarchizmus (a görög αναρχω -anarcho- „archonok nélküli”, „uralkodók nélküli”, ἀν (nélkül) + ἄρχή (uralkodni) + ισμός (-ιζειν)) egy politikai filozófia mely magába foglalja azokat az elméleteket és meggyőződéseket, melyek támogatnak minden kötelező érvényű kormányzat eltörlését. Története során a libertarianizmus óriási hatást gyakorolt rá, annak többnyire baloldali formáinak szokták az anarchista irányzatokat tekinteni.
Az anarchizmus célja a szociális igazságtalanságok kiküszöbölése az egyenlő lehetőségek megteremtésével. Ehhez szükségesnek tartja a magántulajdon eltörlését. Egyediségét az uralomnélküliségre, hatalom nélküli rendre való törekvés adja. Az anarchisták szerint az állam erőszakosan beavatkozik az emberek életébe; a polgárai biztonságát védeni és a társadalmi integrációt megteremteni hivatott intézmények – az oktatás, a jogrend, az erőszakszervezetek – valójában az uralmon lévő elit hatalmának megtartását szolgálják, ezért végső soron zsarnokiak és megszüntetendők. Jászi Oszkár meghatározása az anarchizmusra: "Az a társadalomelmélet, amely az igazságosságra (azaz egyenlőségre és reciprocitásra) törekszik az emberi viszonylatokban (bízva abban, hogy ez egyben a szabadság elérésének útja is), célját az állam teljes kiküszöbölésével véli elérhetőnek." (Wikipédia)
Kapcsolódó: Zsidókaszinó a Nyár utcában (már meghótt)