Nem csak Bojár Iván Andrásnak vannak befektető haverjai.
Gellért tér izével |
A jelenlegi Gellért tér egy zsúfolt, túlterhelt közlekedési csomópontként működik. A gyalogos forgalom a Bartók Béla út és a Duna part között számtalan közlekedési lámpával és útburkolati jellel szabályozott, korlátozott. Ebben a formájában a tér alkalmatlan a sétára, korzózásra, gyülekezésre, arra a funkcióra, mely a különleges városképi helyzetéből adódóan elvárható.
Az ötletterv kiemeli, a forgalom fölé lebegteti azt az épített platformot, amelyre visszakerül a hiányzó korzó a fontosabb infrastruktúrákkal, a belvárosi hedonista kellékekkel. Az út- és járdaszintekről mozgólépcsőkkel,
valamint épített széles lépcsőzött teraszokkal lehet feljutni a felső szintekre. A Duna felé nyújtott panoráma-étterem, teraszos kávézó kaphatnak helyet. Az Információs Butik az Önkormányzat által üzemeltetett minigaléria, ahol a kerületi, újbudai térképek, könyvek, kiadványok érhetők el.
Elképzeléseink szerint ide kerülhet az új Műegyetemi Diákklub is, mely multifunkcionális tereivel izgalmasan működtethető intézménnyé válhat.
A Gellért tér - Kosztolányi tér tengely fejlesztése a fenti gondolatokkal mégsem áll szinte semmilyen összefüggésben.
Játék, kísérlet, provokáció.
lépcsőzős Gellért |
Tervező: Tóth Ádám-Pintér Viola-Vincze László
Látványterv: Tóth Ádám
Tervezés : 2009
bővebben: www.vinczeandlaszlo.com
Hangulatos Gellért |
Gellért felülnézetben |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése