Errefelé lakik a Magyar Gárda Hagyományőrző és Kulturális Egyesület (1032 Budapest, Bécsi út 223., törvényes képviselő: Vona Gábor elnök), Vona Gábor panelotthonában.
<<(...) amit Lewis Mumford, századunk egyik legjelentősebb urbanistája állít a városok megjelenéséről a történelemben (vagyis az, hogy a város akkor született meg, amikor a szentély, az erődítmény és a piac egy helyre összeköltözött, azaz a korábban is meglévő legfontosabb társadalmi és kulturális események színtere egymással közvetlenül szomszédossá válta város akkor született meg, amikor a szentély, az erődítmény és a piac egy helyre összeköltözött, azaz a korábban is meglévő legfontosabb társadalmi és kulturális események színtere egymással közvetlenül szomszédossá vált (...) A városi funkcióknak egy bevásárlóközpont jellegű létesítménybe való csoportosítása, ha a logisztikai áruelosztó funkciók "fölötti" szemléleti síkon tekintjük, központképző erővel bír helyi és átfogó településszerkezeti szinten egyaránt. Ez a központ nem organikus, vagyis történeti fejlődés eredményeképpen jön létre, hanem egy fejlesztői akarat kombinálja össze az egymást vonzóvá tevő funkciókat. Azért beszélhetünk településközpontról vagy akár várospótlékról, mert ezekben a központokban a korábban már említett három városi alapfunkció (a szentély, az erődítmény és a piac) sokszor rejtetten ugyan, de általában megtalálható. A szentélyfunkció azáltal jelenik meg, hogy a központ az ünnepi szórakozást, kikapcsolódást felüdülést magába foglaló szórakoztató intézmények révén a mindennapok világából való kiemelkedésre nyújt módot.
Az erődítményjelleget a fokozott biztonságérzet, a félig-meddig őrzött közterület nyújtja; a piactér pedig már szinte minden ilyen központban megtalálható a maga - bár kissé művi - valójában.(...) A városi térnek poézise van, s így a város térbeli szövetének is, amely köztudomásúlag a kollektív emlékezet tárháza. A nagy bevásárlóközpont a felejtés helye annyiban is, hogy a város történetileg kialakult struktúrája elleni támadás. Azáltal, hogy egyidejűleg rövid idő alatt hatalmas művárost hoz létre, a kollektív emlékezetet akarja kitörölni, a "meséket fölszámolni", azaz közvetve a lélek gyógyulását megakadályozni. Terei, térsorozatai ugyanis manipulatívak, az összes látszat mögött a fogyasztás serkentése és felmagasztosítása áll. Ezt szolgálja a "fogyasztás temploma" jelleg, és a biztonsági rendszer "erődítménye" is. >> (Schneller István: Az építészeti tér minőségi dimenziói)
Az Intersparban euróval is lehet fizetni, ráadásul 5 forinttal többet ér a pénzünk, mintha a Sparral szembeni M&M pénzváltónál forintra konvertálnánk. Egy meglehetősen kezdetleges biciklitároló is van a bejáratnál.
Cím: 1037 Budapest,
Bécsi út 154
NYITVATARTÁS
Interspar:
hétfõ-csütörtök: 7.00-21.00
péntek: 7.00-22.00
szombat: 7.00-21.00
vasárnap: 8.00-20.00
Club Fitness:
hétfõ-péntek: 6.00-22.00
szombat, vasárnap: 8.00-20.00
Palace Euro Center Mozi:
hétfõ-péntek: 13.00-22.45
szombat, vasárnap: 10.00-22.45
Üzletek:
hétfõ-szombat: 10.00-20.00
vasárnap: 10.00-18.00
további bevásárlóközpont: Kincsem az Aréna Plázában,
Én ennek a bejegyzésnek a célját nem igazán értem. Mi volt ez? Reklám?
VálaszTörlésháááát... valamiből nekem is meg kell élnem
VálaszTörlés