Wahorn András, fe Lugossy László és ef Zámbó István
alkotásaira összpontosítva." (papiruszportal.hu)
Nem mi fogjuk a Bizottságot bemutatni a nagyérdeműnek. Ott a wikipédia, tessék onnét kulturálódni, bár az is igaz, hogy teljesen kispórolták a szócikkből Waszlavik Gazember Lászlót.
Ilyen nagyszabású ravatalt utoljára Halász Péter szervezett, ő is magának. Tekintse meg képeinket, érezze jól magát, amíg teheti. Bródy János rosszalló tekintettel kinéz Kádárból, Nagy Imre meg új sírhelyre költözik, de útba ejti a Hősök terét.
"Kimentünk a haverokkal már reggel Szentendrére, aztán felváltva álltunk a Vajda Studió előtt, hogy este bejuthassunk. Ültünk a kocsmában és váltottuk a helyfoglaló cimborát. Hatalmas tömeg szeretett volna bejutni, kicsi volt a helység, amiért Zámbó Öcsinek fél évig kellett vizsgálati fogságban ülnie." (baráti közlés)
A kiállítás monumentális, rengeteg minden fel lett vonultatva. Röpködnek a nagy számok. Több ezer fotó példának okáért, vagy több száz megkötözött plüss állat egy ef Zámbó installációban. Összességében azonban mégis valami ürességgel kombinált szomorúság szállja meg a nézőt, ami ugyanúgy nem hajlamos tágítani, mint Poe hollója a Pallasz Athéné szoborról. (exindex)
Bernath(y) Sándor, Waszlavik Gazember László, Gáti Ádám, Bán Mária, Victor Máté, Dorozsmai Béla, Kreutz László, Szulovszky István, Kukta Erzsébet, Horányi Sándor, Kecskés Kriszta, Wahorn András, ef Zámbó István, fe Lugossy László |
emberek a multimédiás falnál |
A már említett műfalak 7-7 mélyedésében 14 kortársuk osztja meg emlékeit, gondolatait, véleményét a Bizottságról: Nagy Feró, Sturcz János, Bárdos Deák Ágnes, Fakó Árpád, Szilágyi Lenke, Kukorelly Endre, Medvigy Gábor, Melis Lászó, dr. Máriás, Bukta Imre, Till Attila, Lugosi Lugo László, Soma és Fábry Sándor videofelvételen vannak jelen. (index)
jobboldalt a Bizottság síremléke (Wahorn) |
ff fotók a Bizottságról, melyeket a Műcsarnok tárlatvezető igazgatója szerint a kedves látogatók rendszeresen ellopdostak "de nem baj, mert minden megvan digitálisan" |
fe Lugossy László: Halott vagyok |
fe Lugossy László: Élő vagyok |
fe Lugossy László Szabad vagyok |
Öcsi plüssállatkái rönkökhez kötözve |
"Bagoly: A Százholdas Pagony legöregebb lakója, aki nem tud mit kezdeni a közte és a többiek között húzódó generációs szakadékkal. Hogy elfogadtassa magát, görcsösen igyekszik tudásával lenyűgözni őket, ám ez leggyakrabban tudálékosságba csap át, és még nevetségesebbé válik. Elsősorban a fiatalabbakat, Zsebibabát és Malackát próbálja megnyerni, aminek alapján joggal feltételezhetünk némi pedofíliára való hajlamot is."
Zámbó Öcsi szadómazó installációja (fél év előzetesben megvisel :) |
Wahorn máris a a túlsó oldalon, digitálisan |
Wahorn: Fekvő nő telefonnal |
A 16 méteres fekvő nő eddig sohasem látott részlete |
Valami nagyon félrement - és egyébként lehet is sejteni, hogy mi. Egy egy velejéig voyagerista, időutazásos projekt, amely két különböző idősík között teremt átjárást. Az ilyeneknél az idősíkok laza kezelése bármikor balesetet okozhat. Jelen esetben valószínűleg az történt, hogy bár az ex-tagok mai énje és világa tökéletesen kompatibilis Bizottság-korabeli énjükkel, világukkal, értsd, mindhárom kiállított művész harmonizál korábbi önmagával és a Bizottsággal is, egymás felé elveszítették az intellektuális átjárás, a társművészi kommunikáció képességét.
Azaz nem tudnak egymással érdemben kommunikálni, hiszen a saját pályáján, idővonalán mindenki továbbhaladt, mindenki elhagyta az egykori találkozási pontot, ugyanakkor a másiktól, a többiektől mindegyikük azt várná, hogy legyen azonos Bizottság-korabeli énjével. Ez pedig lehetetlenség, és emiatt nyilván mindhármuknak megvolna az oka, hogy nehezteljen a másik kettőre (a buddhisztikus beállítottság mértékétől függően, azaz fordítottan arányosan (exindex)
"A szépség tajtékos hullámai fognak végigsöpörni azon hallgatókon, kik merészelnek belekezdeni a kezdetbe. Az ember gyakran sikítani szeret, és egyeseknek rohamaik vannak. Be kell látnunk tehát, nem lehetünk örökké mindenkivel együtt. A mélység visszavág, az ember csókokról ábrándol, de nincs ereje élni mindig, minden hagyomány puszta. Itt kérem érzések vannak. A lényeg független. Kalandra fel!".
Wahorn: A miniszter fekete Mercédesze elhalad az 1124-es italbolt előtt (lények az italbolt ölén). |
Wahorn: A miniszter fekete Mercédesze elhalad az 1124-es italbolt előtt |
nem Bizottság-tag, de zenélt: Louis Victor handmade akusztikus dobgépe vagy valami hasonló |
kívül a hivatalos, bent a alternatív |
kint a bent és bent a kínt? |
Jó írás megint BB, el is nosztalgiáztam magamban rendesen :D
VálaszTörlésAmúgy: " ..akkor jöttem rá hogy végérvényesen végünk/végem van, mikor elôször meghívtak egy rólunk szóló kiállításra" -Sir JP McCartney
Köszi, Apu. Azt mesélik, hogy az uccsó nap uccsó tárlatvezetésén, mikor maga az igazgató tárlatvezetett, az a szegény Bárdos Deák Ági nagyot alakított, a zenekari hangolásával hallgathatatlanná tette az előadást. Aztán észrevette a malőrt és pánikba esett a szerencsétlen és tíz percen keresztül buzdította a a múzeumban téblábolókat, hogy menjenek meghallgatni az Igazgató Úr tárlatvezetését, mert az mennyire érdekes stb. Persze, ekkor meg emiatt nem lehetett érteni a tárlatvezetőt.
VálaszTörlés:) szellem a múltból
VálaszTörlésénahitgyülireszavazok, jer
VálaszTörlésaggyá dinamitot a zsirákok seggébe
VálaszTörlésdobbanjon a zsidó segglik
Waszlavik magyar, ezért hanyagolják
VálaszTörlésWahorn eredeti neve Kolompár Lakatos Kanál
VálaszTörlésÖcsi bácsi folyamatosan panaszkodott, h kevés költségvetés volt
VálaszTörlésBárdos Deák egy ostoba pitcha, ez van, tűz van, tüzeldübel
VálaszTörlés