2003. augusztus 12., kedd

Magyar pöffeszkedés: Fenyő János villája

fenyő jános villájaVulgar display of power: Fenyő János villája. Egy kisebb erdőt kellett kivágni a felépítéséhez. Mindezt természetvédelmi területen, Szerveink cinkos tétlensége mellett.

Fenyő János, Horn Gyula
Új gazdára talált két hete Fenyő János villája. A XII. kerület Alkony utcai palotát félmilliárd forintért vette meg egy ismeretlen pénzember.
Eladták Fenyő Jánosnak, a VICO-birodalom egykori vezetőjének villáját – erősítette meg a hírt a Blikknek, egy, a családhoz közel álló személy. Lapunk információi szerint a népszerű showmannak, Friderikusz Sándorak is köze van a tranzakcióhoz, ô is komolyan érdeklődött a meggyilkolt Fenyő palotája után. Friderikusz sajtószóvivője, Máthé Dorottya nem cáfolta a Blikk információit.
– Friderikusz úr mindössze annyit mondott, hogy a villát tatarozzák – közölte Máthé.

Fenyő János, Alkony utca, Friderikusz Sándor, villa, ház, háza, villája, Budapest, Svábhegy, XII. kerület, Sanyi, Fridi, VicoA környékbeliek már hetek óta azt figyelik, hogy a hatalmas teherautók miként költöztetik ki a Fenyő családot és maradék bútoraikat az Alkony utcai rezidenciából. K. József több hónapja dolgozik már egy építkezésen, szinte közvetlenül a Fenyő-villa mellett.
– Nagyjából két hete láttam először a nagy teherautókat, amik elvitték a bútorokat – mondta József. – Kopasz, kigyúrt férfiak pakolták össze Fenyőék holmijait. Nem mertük megkérdezni őket, hogy mi folyik itt, annyira marconák voltak.

A Fenyő-villát eredetileg Balázs János tervezte, de kölcsönös megértés hiányában az építkezésen már nem vett részt.
– A házat 600 négyzetméter alapterületűre terveztem, mert Fenyőék külön kérése volt, hogy minél több szoba legyen benne – mesélte a tervező. – Én úgy tudom, hogy a villa értéke meghaladta az 500 millió forintot. Értesüléseim szerint legalábbis ennyiért próbálták eladni. (Blikk, 1999. 09. 09)

2009-es képek:


Csatlakozó olvasnivaló: Kőbüfé, világvárosias bódé a fogaskerekű végállomásánál, foglaljon üres házat: Olimpia szálloda, urban legends: a Normafa története

Egy kis zenebona: Bátor ventillátor

2003. május 1., csütörtök

Boráros tér, 2003

A Boráros tér 2003-ban


A Boráros téren álló emlékoszlop tetején látható a nagyszentmiklósi kincs egyik bikafejes csésze kőből faragott, nagyított mása.